Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Kalendář akcí

 

Vaříme s bylinkami
Datum: 24.05.2017
Čas: 16:30
Místo: Knihovna
Pořádá: Knihovna v Dolní Lutyni

Rezervace v knihovně, mobil 734 788 719


ZUŠ Open - Kytice aneb pouliční májová veselice
Datum: 30.05.2017
Čas: 15.00
Místo: ZUŠ Rychvald, Město Rychvald
Pořádá: ZUŠ Rychvald

ZUŠ Rychvald, připravila ve spolupráci se ZUŠ V. Petrželky z Ostravy- Hrabůvky projektový den s názvem Kytice aneb pouliční májová veselice.


SILESIAN BLUEGRASS COUNTRY MUSIC FESTIVAL
Datum: 17.06.2017
Čas: 13:30
Místo: Dolní Lutyně v parku u pekárny

Osmý ročník úspěšného festivalu letos proběhne v podobném stylu jako loni, čili country a bluegrassová muzika a i jeho název zůstane stejný i v tomto ročníku – SILESIAN COUNTRY & BLUEGRASS Festival. Po úspěchu loňského festivalu, jsme i letos pozvali vynikajíci představitelé obou stylů. Účast nám přislíbily tyto kapely – POUTNÍCI, SEMTAM, FÁMY, ŠVIHÁCI, GOODWILL, MADALÉN, WIND a RED & WHITE.


LUTYŇSKÁ TRETRA
Datum: 27.06.2017
Čas: 16:00
Místo: areál ZŠ A. Jiráska, Komenského 1000

Atletický čtyřboj rodičů s dětmi - běh 60 m , štafeta 2 x 100 m, hod koulí (děti medicinbalem), skok do dálky


Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO