Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Lelkování

Lelkování  3
Datum: 13.07.2020 - 31.08.2020
Čas: 9:30 - 13:00
Místo: Kulturní dům v Dolní Lutyni
Pořádá: Osvětová beseda v Dolní Lutyni

 

Těšíme se na velké prázdninové Lelkování !

 

Začínají prázdniny a my se těšíme na velké prázdninové Lelkování, které začne v pondělí 13. července a bude probíhat během července a srpna, vždy v pondělky od 9. 30 do 13. 00 ve velkém sále kulturního domu.

Připravujeme zábavný program pro děti plný tvoření. Námětem letošního Lelkování bude 1000 mil pod mořem.  Podíváme se do obrovských hlubin moří a oceánů, dozvíme se zajímavosti ze světa živočichů a rostlin žijících v hlubokých vodách. S dětmi budeme kreslit, lepit, vystřihovat, vyzkoušíme si různé techniky tvoření a vyrobíme si letní batikovaná trička. Čeká nás také výlet.

V rámci Lelkování již tradičně uspořádáme Lelkovací noc, a to v pátek 31. července. S dětmi budeme nocovat ve velkém sále, budeme hrát hry, soutěžit, upečeme si domácí pizzu a užijeme si parádní prázdninový večer.

Neváhejte a přijďte mezi nás! Těšíme se na všechny zvídavé a tvořivé děti.

 

M.P.

Tento článek byl vložen dne: 22.06.2020 (08:42:38), vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO