Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

V pondělí si zasportujeme

Datum: 26.08.2019
Čas: 9.00
Místo: parčík před Salaší
Pořádá: Český svaz žen v Dolní Lutyni

V  pondělí si zasportujeme

Srdečně  Vás zveme na dopolední sportovní skotačení, které se již tradičně  koná za pěkného počasí v parčíku před Salaší v pondělí  26. srpna 2019.  Soutěžit se bude od 9.00 hodin, kdy si děti mohou změřit své síly v hodu míčkem na cíl, skákáním v pytli, v gumácích i přes švihadlo atd. Všichni malí sportovci budou odměněni.

Na setkání s dětmi a jejich fandícími rodiči či prarodiči se těší  Český svaz žen v  Dolní Lutyni.

Tento článek byl vložen dne: 18.07.2019 (08:18:09), vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO