Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

COVID KULTURA 3

Covid-Kultura 3


Vážení občané Dolní Lutyně,

určitě jste zaznamenali, že Vláda ČR schválila pomoc nejen podnikajícím, které ovlivnily restrikce kvůli proti epidemiologickým opatřením, ale také další miliardu korun na pomoc lidem pracujícím v oblasti kultury. V současnosti naše ministerstvo kultury, ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu, připravilo další dvě výzvy. Jedna je pokračování programu COVID kultura (podpora umělců, herců, kouzelníků, tanečníků, hudebníků, ale také zvukařů, osvětlovačů apod.), avšak ještě navíc rozšířena například o výtvarníky a spisovatele. Druhá výzva je určena pracovníkům v audiovizuálním umění.
V programu COVID-Kultura 2, který byl ke konci prosince 2020 ukončen, bylo podáno celkem 5934 žádostí za 819 milionů korun. Z toho 5002 žádostí za 300 milionů korun podaly osoby samostatně výdělečně činné. Úspěšnost žadatelů byla kolem 90 %.
Vím, že u nás v Moravskoslezském kraji, v okrese Karviná, i v samotné vaší obci, působí mnoho umělců, kterým současná situace příliš nepřeje. Zároveň jsem si vědom, že mnozí z vás si nejste jisti, zdali se do toho programu můžete zapojit, jak vyplnit žádost apod. Proto, pokud byste měli zájem se dozvědět bližší informace, či něco zkonzultovat, určitě se na mě obraťte - jiri.vzientek@mkcr.cz či sledujte můj FB Jiří Vzientek | Facebook. Já a mí kolegové jsme vám připraveni pomoci.


S úctou Jiří Vzientek
náměstek ministra kultury

Vloženo: 25.03.2021, přečteno: 262x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO