Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Informace k žádostem o kompostér podaných v r. 2016

Vážení občané,
v roce 2016 obec přijímala hromadně žádosti občanů o kompostér. 30.11.2016  obec požádala Státní fond životního prostředí o dotaci a čekáme na její schválení. Po schválení dotace potřebujeme přibližně 4 měsíce na administraci nákupu kompostérů a jejich předání občanům. Jak se situace s kompostéry vyvíjí Vás budeme průběžně informovat na stránkách obce.

Děkujeme za pochopení.
 

Vloženo: 12.04.2017, přečteno: 488x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO