Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

LOŇSKÉ PLAVENKY PLATÍ DÁL

LOŇSKÉ PLAVENKY PLATÍ DÁL


Obec Dolní Lutyně opět připravila, pro své občany od 60 let s trvalým pobytem v obci, slevové karty sloužící k využívání sportovišť v areálu společnosti BOSPOR a k návštěvě solné jeskyně v Bohumíně.
V loňském roce si ale lidé výhod karet moc užít nemohli, proto se jejich platnost prodlouží na celý letošní rok.
Držitelé plavenek s letopočtem 2020 tedy o nové žádat nemusí, budou v platnosti až do konce tohoto roku.
Noví zájemci mohou o vydání plavenky zažádat na Obecním úřadě, kancelář č.dv.6, kartička na jeden rok stojí 120,- Kč.
V případě jakýchkoliv informací se můžete obrátit na pracovnici sociálního úseku, telefon 552 301 296 nebo email: kalmarova@dolnilutyne.org

 

Vloženo: 08.01.2021, přečteno: 252x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO