Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Očkování psů proti vzteklině

Obec Dolní Lutyně ve spolupráci s veterinárním lékařem Doc. MVDr. Ivo Šimoníkem, CSc. z veterinární ordinace Ostrava – Michálkovice bude provádět hromadné očkování zdravých psů proti vzteklině. Očkování proti vzteklině je preventivním opatřením proti šíření nákazy zvířat.
Hromadné očkování psů starších 3 měsíců se koná dne 10. května 2018. Z bezpečnostních důvodů doporučujeme, aby se na očkování dostavila osoba starší 15 let se psem opatřeným náhubkem. U očkování je třeba předložit očkovací průkaz. V případě, že pes nemá vystaven očkovací průkaz, je možné po dohodě s veterinárním lékařem vystavit nový.
Vakcinace se provádí na náklady majitele zvířete. Za očkování bude vybírána částka ve výši 100,-Kč. Na vyžádání může být provedeno očkování i proti ostatním nemocem psů (nutno se předem telefonicky domluvit s veterinářem – tel.: 596 231 040).

Očkování proběhne na těchto stanovištích:

8.00 – 9.00 hod.
Prostranství před kulturním domem ve středu obce

9.30 – 10.30 hod.
Hřiště u ZŠ na Zbytkách

11.00 – 12.00 hod.
Na nádvoří u č.p 77, ul. Bezručova (Nerad)

13.00 – 14. 00 hod.
Ve Věřňovicích u zastávky

14.30 – 16.00 hod.
Prostranství před kulturním domem ve středu obce

Pokud majitel psa nevyužije této hromadné akce, má možnost nechat si naočkovat zvíře u kteréhokoliv veterinárního lékaře.

Vloženo: 16.04.2018, přečteno: 552x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO