Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Oznámení o kácení dřevin v ochranném pásmu distribuční sítě , ČEZ Distribuce, a.s.

Kácení ploch nad 40m2 v ochranném pásmu distribuční sítě vysokého napětí 22 KV. Úklid bude proveden štěpkováním, do pruhů nebo frézováním.
Dotčené plochy a stromy jsou zvýrazněny na přehledové mapě v příloze. Práce budou prováděny dodavatelským způsobem firmou Vertical Limit spol. s.r.o. v termínu od  1.9.2020 do 31.12.2020

 

Soubory ke stažení

Mapa4816 kB

Vloženo: 01.09.2020, přečteno: 481x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO