Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Oznámení o provádění prací na vysokotlakém plynovodu

Oznamujeme Vám, že dne 12. 6. 2018 bude prováděna oprava vysokotlakého plynovodu DN 300 v Dolní Lutyni. V době mezi 07:00 – 13:00 hod. dojde k odfuku zemního plynu z potrubí a tím ke zvýšení hladiny hluku a možného zápachu zemního plynu. Provádění prací a místo odfuku je vyznačeno v přiložených mapách. Na místě bude řídit práce p. Barvík Martin – mobil 606 773 708. Před zahájením odfuku zemního plynu bude tento odfuk nahlášen na tísňovou linku 112.

Soubory ke stažení

Místo odfuku125 kB

Vloženo: 06.06.2018, přečteno: 324x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO