Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Oznámení o výluce na trati ČD s náhradní autobusovou dopravou na trati 320 Bohumín - Čadca, Žilina, a to v úseku Bohumín - Dětmarovice - Petrovice u Karviné

Informujeme o plánované výluce ČD s náhradní autobusovou dopravou na trati 320 Bohumín - Čadca, Žilina, a to v úseku Bohumín - Dětmarovice - Petrovice u Karviné.

S ohledem na operativní technické zásahy Správy železnic do průběhu samotných stavebních prací termínová či časová změna vyhrazena.

Soubory ke stažení

Oznámení104 kB
Výlukový jízdní řád104 kB

Vloženo: 25.02.2021, přečteno: 231x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO