Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Poděkování za podporu netradiční Tříkrálové sbírky

Charita Bohumín by chtěla poděkovat všem dárcům, kteří přispěli do Tříkrálových kasiček v Dolní Lutyni.

Jedná se o částku z pěti pokladniček ve výši 30 365,- Kč.

Celková částka letošní Tříkrálové sbírky ze statických pokladniček byla 147 153,- a do virtuální kasičky pro Charitu Bohumín přispěli prozatím dárci částkou 67 556,- Kč.


Do virtuální kasičky lze přispět až do 30.4.2021.


Prostředky (65 % z vykoledované částky) budou použity podle předem schválených záměrů na pořízení části vybavení nově budovaného Domova pro seniory

Pod kaplí v Dětmarovicích, který bude Charita Bohumín provozovat.
Zbývá ještě doplnit, že 35 % výtěžku Tříkrálové sbírky bude použito na celostátní úrovni, především k financování humanitární pomoci Charity do zahraničí (Ukrajina a Moldávie) a jako fond pro pomoc při nepředvídaných událostech (např. povodně).

Případné dotazy o využití prostředků získaných v Tříkrálové sbírce 2021 rádi zodpovíme na tel. č. 593 035 046, 736 766 021 nebo e-mailové adrese: info@bohumin.charita.cz. Informace o celé Tříkrálové sbírce naleznete www.trikralovasbirka.cz nebo na www.bohumin.charita.cz.
 

Zdeňka Kniezková Brňáková, ředitelka Charity Bohumín
 

Soubory ke stažení

Poděkování322 kB

Vloženo: 10.02.2021, přečteno: 176x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO