Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Příprava Tříkrálové sbírky 2021 je v plném proudu. A co když nebude moci proběhnout v klasické podobě?

Momentálně se rýsují dvě varianty koledy. Prvním je klasické koledování dům od domu, samozřejmě s dodržením aktuálních hygienických opatření. Myslíme na zdraví a bezpečí všech.


Další variantou je online možnost darování, konkrétní podoba je v procesu příprav.
Už teď víme, že bude několik variant možností přispěv do pomyslné Tříkrálové kasičky, i když koledníčci nebudou moci osobně navštívit vaše domovy:
1/ můžete přispět na sbírkové konto č.: 66008822/0800 s variabilním symbolem 77708001
2/ nebo přes tzv. virtuální kasičku, kterou i s koledou najdete na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz
3/ nebo prostřednictvím tzv. QR kódu, který si můžete načíst do svého mobilního telefonu a odeslat platbu prostřednictvím mobilního bankovnictví; zde je ke stažení.
V případě, že by se pandemická situace zhoršila natolik, že by klasická koleda nemohla probíhat a vy jste nevyužili výše uvedené možnosti přispět, můžete využít pokladniček, které budou fyzicky v kostele v Novém Bohumíně, na ředitelství Charity Bohumín a v Charitním domě pokojného stáří sv. Františka a sv. Kláry.
Z nové sbírky (2021) bychom rádi Vytvořili rezervu na pořízení části vybavení nového Domova pro seniory v Dětmarovicích.

Tříkrálová sbírka bude mimořádně probíhat v prodlouženém termínu od 2. ledna 2021 do 24. ledna 2021. Hlavním koledovacím dnem bude sobota 9. ledna 2021.
 

Soubory ke stažení

Leták424 kB

Vloženo: 18.12.2020, přečteno: 380x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO