Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Rekonstrukce lesní cesty ve Waroschově lese v Dolní Lutyni

Vážení občané, společnost JANKOSTAV s.r.o.  zahájila rekonstrukci lesní cesty ve Waroschově lese. Po realizaci projektu vznikne veřejně přístupná lesní stezka  umožňující přístup veřejnosti pro volno časové - rekreační aktivity (cyklistika, procházky, sport) s instalovaným novým mobiliářem (informační tabule, lavičky a odpadkové koše) . Projekt  je spolufinancován Evropskou unií.
Termín ukončení rekonstrukce se předpokládá v polovině měsíce května. Prosíme respektujte dočasné omezení vstupu na  cestu.
 

Vloženo: 06.04.2020, přečteno: 287x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO