Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Revitalizace území Waroschův les, odstranění staré skládky odpadů

Vážení občané, ve Waroschově lese byly zahájeny práce na odtěžení návozu ve vodní ploše. Technika bude využívat příjezd po komunikaci U Koupaliště a přilehlé parkoviště před vstupem do areálu. Při návštěvě areálu dbejte zvýšené opatrnosti. Práce by měly být v závislosti na klimatických podmínkách dokončeny do konce září.

 

Vloženo: 24.05.2018, přečteno: 571x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO