Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Stavební úpravy sběrného dvora

Stavební úpravy sběrného dvora

Vážení občané,

dnem 27. 3. 2017 budou zahájeny stavební úpravy sběrného dvora. Úpravy budou spočívat ve vybudování nových garáží s příjezdovou zpevněnou plochou. Při návštěvě proto dbejte zvýšené opatrnosti a pokynů pracovníků sběrného dvora.  Nevjíždějte do areálu sběrného dvora mimo jeho otevírací dobu. Brána dvora může být i mimo otevírací dobu otevřená, ale pouze pro stavební firmu. Práce by měly být ukončeny koncem června.

 

Vloženo: 27.03.2017, přečteno: 653x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO