Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

UPOZORNĚNÍ - změna přednosti v jízdě na křižovatce v centru obce

Upozorňujeme řidiče, že zprovozněním nové světelné křižovatky v centru obce došlo ke změně dopravního značení a přednosti v jízdě! Při odbočování z hlavní silnice I/67 ze směru od Bohumína musí dát řidič přednost vozidlu odbočujícímu do centra ze směru od Karviné. Neplatí zde již přednost zprava, řiďte se dopravním značením!

 

 

 

 

 

Vloženo: 18.09.2018, přečteno: 808x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO