Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Výkopové práce na parkovišti před kulturním domem.

Vážení občané,

od 25.4.2017 budou zahájeny  výkopové práce nutné k vybudovaní kanalizační přípojky kulturního domu v centru obce Dolní Lutyně.  Z toho důvodu bude uzavřena část parkoviště před kulturním domem a dojde také k dopravnímu omezení na ulici Třanovského (na křižovatce s ulicí Koperníkova). Prosíme, dbejte zvýšené opatrnosti při projíždění a procházení centrem obce. Výkopové práce by měly být dokončeny do 14 dnů.

 

Vloženo: 25.04.2017, přečteno: 391x, vložil(a): OÚ Dolní Lutyně

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO