Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

Kulturní dům

Kulturní dům 1 Kulturní dům 2 Kulturní dům 3

Kulturní středisko Dolní Lutyně se nachází v centru obce. Objekt má k dispozici malou  klubovnu s kapacitou 15 míst, víceúčelovou místnost  o kapacitě 45-50 míst (37 pro rodinné oslavy). Obě místnosti mají na patře k dispozici sociální zázemí a kuchyň k přípravě jídel. V druhém patře budovy se nachází velký sál s kapacitou 180 míst, který je vybaven jevištěm se zázemím pro účinkující, vlastním sociálním zázemím a kuchyní. Po dohodě je možné ve velkém sále zajistit připojení k internetu. Sál je vybaven ozvučovací technikou.  V objektu se nachází Knihovna a studovna. Studovna má kapacitu 22 míst, je vybavena audiovizuální technickou s pokrytím  Wfi signálem.  Přístup je bezbariérový, v objektu se nachází bezbariérové WC. V přízemí budovy je restaurace. Před kulturním domem je k dispozici 19 bezplatných parkovacích míst (2 místa pro invalidy). V případě konání větších akcí je k dispozici v centru parkoviště s kapacitou až 84 míst.

Kulturní dům v Dolní Lutyni byl v roce 2009 zrekonstruován za přispění Evropské unie z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Kulturní sál byl nově zrekonstruován.

ROP

Dotazy ohledně možnosti pronájmu nebo využití kulturního střediska směřujte na kontakty níže.

Vedoucí osvětové besedy: Ing. Marie Przeczková

Tel: +420 734 788 717

Email: osvetovabeseda@dolnilutyne.org

Facebook

PO 08:00 - 17:00
ÚT 08:00 - 14:30
ST 08:00 - 17:00
ČT 08:00 - 14:30
08:00 - 14:30


Osvětová beseda v Dolní Lutyni
 K Výšině 211
 Dolní Lutyně
 73553

 

Kulturní dům 4 Kulturní dům 5 Kulturní dům 6

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO