Obec Dolní Lutyně

Obecní úřad

Obec Dolní Lutyně leží na severovýchodě České republiky ve Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Severní část obce hraničí s Polskem v údolní nivě řeky Olše. Jižní část obce leží ve zvlněné krajině. Obec měla vždy převážně zemědělský charakter a dodnes většina obyvatel za prací dojíždí do okolních měst a obcí. Největším vodním tokem je řeka Olše, která protéká severní částí obce, meandruje zde a vytváří ideální podmínky pro některé druhy rostlin a živočichů.Tato oblast v okolí Věřňovic je dnes zvláště chráněné území.

Do Olše se vlévá Lutyňka na jejímž pravém břehu leží místní zámek. Říčka protéká obcí a odvádí především povrchové vody. Z větších vodních ploch se na uzemí obce nachází ještě Pískovna, Farský rybník a několik dalších menších rybníků.

senior taxi

Senior – Baby taxi
Tel.: 774 424 547

Senior taxi je určen občanům Dolní Lutyně starší 65 let případně mladším, kteří jsou držiteli průkazu ZTP a ZTP/P a taky rodinám s dětmi do 6 let věku, kteří mají trvalé bydliště v Dolní Lutyni.
Služba je provozována v pracovních dnech od 7,00 – 15,00 hod.


Službu lze využít pro dopravu na trasách:


Dolní Lutyně - obecní úřad zdravotnické zařízení, a zpět,
Bohumín - městský úřad, zdravotnické zařízení a zpět,
Orlová - zdravotnické zařízení a zpět,
Rychvald - zdravotnické zařízení a zpět
Dětmarovice – zdravotnické zařízení a zpět
 

Cena za jednu jízdu na katastru obce číní 15 Kč.
Cena za jednu jízdu do sousedních měst a obcí (Rychvald, Bohumín, Dětmarovice,
Orlová) číní 30 Kč.
 

Pokud jízdu absolvuje více občanů najednou, platí příslušnou částku každý občan samostatně. Jízda nutného doprovodu, především u dětí, bude poskytnuta bezplatně. Zájemce o využití této služby se musí objednat u přepravce nejméně jeden den předem. Pokud bude služba objednána až v daný den, budou upřednostněny dřívější objednávky.
 

 

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO